Utána:
A képekről nem nagyon látszik, hogyan is metszettem meg őkelmét. Mivel nagyon erős növekedésű fajta, csak finoman vágtam vissza a leendő oldalvezérvesszők ágvégeit. Kicsit azért visszavágtam, mert tőlem okosabbak szerint jót tesz neki. Egy fölfelé néző rügyre vágtam vissza mindet, mert már most látszik, hogy széthajló koronája lesz a fának, és gondoltam jót fog neki tenni, ha már most elkezdem emelni az ágait. Látszik a fa felső harmadában egy erős ág, ami akár a sudár szerepét is átveheti. Majd figyelek rá, mert 2. emeleti oldalvezérnek szánom, és ha sudár próbál lenni, majd megfékezem, akár le is kötözöm ha kell. Szóval mindenre elszánt vagyok:)
Ceglédi arany előtte:
Utána:
Ez már egész szép fácska. Nagyon egészséges mind a kettő, szerencsére semmiféle nyavalya nem támadta meg őket. Na ezt most gyorsan le is kopogtam. Szépen látszik a képen, hogy az első ágemelet már szépen kialakult. Az oldalvezérek nem azonos magasságban indulnak, így később sem fognak lehasadni. A képről annyira nem látszik, de kicsit elgörbült a fa. Elfújták a szelek, így a sudarat úgy alakítottam ki, hogy kicsit ellensúlyozza ezt a ferdülést. Ezen a képen elég jól látszik. Ugyanaz a fa, csak a másik oldaláról nézve:
Itt is már kezd kialakulni a második ágemelet, és már rengeteg termőnyárs van a fán. Tavaly még nem termett semmit, de idén remélek már egy kis kóstolót. Egy videót láttam, ami azt javasolta, hogy az erős oldalelágazásokat úgy vágjuk le, hogy csonkokat hagyjunk a fán, mert ez biztosítja, hogy a fa nem fog felkopaszodni, és a csonkokból termőrészek alakulnak majd ki.
Egyébként ez volt az a videó:
Sehol máshol nem hallottam még erről, de gondoltam én is kipróbálom.
A lemosózásuk is megtörtént időközben. Kaptak bordóilevet és agroként. Remélem elég lesz nekik erre az évre ennyi törődés. Tavaly elég volt ennyi vegyszer, nem szedtek össze semmiféle gombafertőzést, pedig a tavalyi év elég veszélyes volt ilyen szempontból.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése